20. Golden Wheel Film Festivali

Uluslararası film festivallerinde derece ve ödül almaya devam ediyoruz. Son olarak, ortak yapımcılığını üstlendiğimiz, yönetmenliğini Gökçin Dokumacı'nın yaptığı ve İzmit Serdar Mahallesi'nde çekimleri gerçekleştirilen "Kovan | Hive" isimli belgesel film Üsküp’te düzenlenen “20. International Golden Wheel Film Festival”inde “En İyi Yönetmen” ödülüne layık görüldü.
 
İzmit Serdar Mahallesi’nde yaşayan Roman vatandaşların kendilerine karşı yapılan ötekileştirmenin sonuçlarını ve yansımalarını, hayallerini, hayattan ve toplumdan beklentilerini anlattığı filmin tamamında mahalle sakinleri rol aldı.
 
Kovan filmi daha önce de derneğimiz adına yarıştığı Slovakya’da düzenlenen “21. Golden Beggar International Film Festival”i kapsamında Ukrayna’nın Uzghorod kentinde düzenlenen gösterim almıştı.
 
26-30 Nisan tarihleri arasında Makedonya'nın Üsküp kentinde düzenlenen ve resmi davetli olarak katıldığımız festivalde, ödül alan diğer yönetmen ve yapımcıların katıldığı panelde devam eden film prodüksiyonlarımız ve Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği(AND) olarak düzenlediğimiz film festivalleri hakkında bilgi verdik. Üsküp Cinemateque salonunda düzenlenen “20. International Golden Wheel Film Festivali” ödül töreninde “En İyi Yönetmen” ödülünü AND Başkanı Akın Ülkü Sevinç Golden Wheel Film Festival Başkanı Zoran Dimov’dan aldı.
 
Böylelikle, Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği(AND) olarak son 8 ay içinde dernek prodüksiyonu filmlerimizle dördüncü ödülümüzü kazanmış olduk. “H₂O” isimli deneysel filmimiz “İGSAŞ Film Festivali”nde jüri özel ödülü, “Nergis” isimli belgesel filmimiz Frankfurt’ta düzenlenen “6. Golden Tree Documentary Film Festival”inde resmi seçki kazanmıştı.
 
Ayrıca, kazananların önümüzdeki hafta açıklanacağı, dernek prodüksiyonu pandemi temalı “Invisible” isimli deneysel filmimiz Dünya Sağlık Örgütü(WHO) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve dünyaca ünlü aktris Sharon Stone’un da jüri üyeleri arasında olduğu “Health For All Film Festival”inde 1027 film arasında finalist olmuştu.
 
 
 

 

Gerçekleştirdiğimiz Projeler

Devam Et / Tamamını Görmek için SHIFT + Tıklayınız Hepsini Yükle
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7